ارزان ترین و کوچک ترین خودروی کیا

بنا بر  گزارش بولتن نیوز به نقل از بازار خبر، کمپانی کیا موتورز از زمانی  که تصمیم گرفت  خودروساز بزرگی گردد ، پای همه‌ مشکلاتش  ایستادگی کرد .
از روز هایی که زیر دست ژاپنی‌ها مثل  میتسوبیشی و هوندا کوچک می شد  تا روزهایی  که از کپی‌کاران چینی راه و روش  مهندسی معکوس را آموزش می دید

ولی اکنون  برای خودش ریسی شده است . امروزه  با شراکت  هیوندای در حال فتح نمودن  بازارهای جهانی می باشد

 اگرچه الان هم باز  خیلی ها  به آن اسباب‌بازی کره‌ای خطاب می کنند اما  مشتری با هوش  امروزی شعار سوار نمی‌شود،‌ اتوموبیل  خوب سوار می‌شود.

به غیر از  مقوله  قیمت‌گذاری، باید بیان داشت که  کیا موتورز از زمانی  که پا به ایران نهاد ، جریان‌ساز بوده است .

ساخت اتوموبیل های زیبا، با تجهیزات ، قدرتمند، ایمن و  مقرون به صرفه توازن بازار را به هم زد .

روند با شتاب  پیشرفت این کمپانی  کره‌ای هم فرصتی  برای نفس کشیدن رقیب های  ژاپنی‌اش باقی  نمی‌‌گذاشت. مدل پشت مدل. آخرین موج کیاموتورز در ایران با وجود  یک خودروی  خوب  همراه گشته  است.

فلفل ریز کره‌ای:

سال 2004 نخستین تجربه کیا در دنیای مینی‌سایزها با مدل Morning (که بعدها به Picanto تغییر نام  داد) شروع گشت .

یک اتوموبیل هاچ‌بک کوچک که از حیث ظاهر ، طراحی خوبی  داشت.

در واقع  این اتوموبیل نسل نخست  پیکانتو و نتیجه ایده‌های ابتدایی مهندسان بود.

از همان اوایل  هم به خاطر  نصب نمودن موتورهای کم حجم اما  قوی ، از طرف  جوانان مورد استقبال واقع شد .

مخصوصاً آنکه مصرف بنزینش  هم خیلی کم  بود.

به سرعت خط تولیدهایی در اندونزی، ویتنام و فیلیپین هم تاسیس گردید . اگرچه نسل اول یک تجربه آنچنان بود نبود اما کیا چیز دیگری می‌خواست.

سال 2011 در نمایشگاه ژنو، زیر گوش بزرگان خودروسازی بود که کیای از نسل دوم این اتوموبیل رونمایی به عمل آورد .

خودروی  جدید به طرز خیلی فوق العاده ای  زیبا بود. طراحی‌اش به سبک و سیاق هم‌کلاسان اروپایی‌اش مثل  فیات Panda، اشکودا Citigo، فولکس‌واگن UP و سیرتروئن C1 می باشد

قدرت بالا و قیمت کمش  در همان روزهای اول، موفقیتش را کامل نمود. با افزوده نمودن  ابعاد اتوموبیل  با حفظ کلاس طراحی مینی‌سایز، کمی  فضای داخلی بزرگ تر  شد. به خاطر  دست‌یابی به فناور‌ی‌های جدید  می‌شد لیستی  از آپشن‌ها و تجهیزات  رفاهی و اسمارت  را درون آن مشاهده نمود . اما  باید در نظر داشت  که کیا تصمیم نداشت  با نصب نمودن لوازم لوکس قیمت اولیه را بیشتر کند.

پیکانتو در ایران:

هم اکنون  پیکانتو بی  رقیب جدی در بازار به فروش می رسد . شاید این اتوموبیل  کوچک‌ترین و ارزان‌ترین خودروی کیا موتورز به حساب آید اما هنوز هم جزو گران‌ها به شمار می آید .

هم اکنون  قیمت کیا Picanto  در بازار حدود 72 میلیون تومان می باشد . روزهای اولی ورود پیکانتو، قیمتش 30 میلیون تومان هم  نمی‌شد. خوب است بدانید قیمت جهانی این خودرو بین 13 تا 17 هزار دلارمی باشد .

مشخصات فنی:

اول از همه باید بیان داشت که موتور 1.25 لیتری این اتوموبیل  را هیوندای هم‌وطن طراحی و تولید نموده  است. قلب کوچکی که 85 اسب‌بخار نیرو از آن بیرون کشیده شده است. این یعنی با حجمی کمتر از پراید (1.3 لیتر با 63 اسب‌بخار) نیرویی بیشتر تولید می‌ گرداند .

از حیث  ایمنی هم با کسب 4 ستاره از 5 ستاره موسسه ایمنی یورو NCAP توانایی‌های پیشگیرانه خود را هم  نشان داد.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید