تکنولوژی 5G رکن اصلی توسعه خودروهای خودران از دیدگاه کیاموتورز

در ذیل به بررسی این موضوع می پردازیم که «کیاموتورز» تکنولوژی 5G را رکن اصلی توسعه یافتن خودروهای خودران می داند.

تکنولوژی مخابراتی 5G فناوریی است جدید و منحصر به فرد که به دنبال خود محصولات و دستاوردهای زیادی را به همراه آورده است .

دستاورد ها و محصولات جدید مذکور در نمایشگاهی که اخیرا برگذار شده بود به نمایش در آمدند . در این بین نیز گونه های مختلفی از دیوایس های وصل گردیده به اینترنت و همچنین خودروهای خودران و حقیقت مجازی به معرض نمایش درآمده بود .

مدیرعامل شرکت کوالکام طی CES 2017 بعضی از فناوری و تکنولوژی هایش را معرفی کرد و به دنبال آن این گونه بیان داشت که اهمیت 5G برابر با کشف برق است .

و در سوی مقابلاینتل با تلاش فراوان اولین مودم سازگار با این استاندارد را معرفی کرد.

در این بین «هنری بژیه» یکی از مدیران کمپانی خودروساز «کیا موتورز» که برنامه های ویژه ای برای تولید اتومبیل های خودران دارد اظهار داشته که تکنولوژی 5G یکی از ارکان اصلی صنعت ماشین سازی هوشمند است.

وی معتقد است در حال حاضر بهره وری از اتومبیل های تمام خودران امکان پذیر است، اما بدون 5G هرگز به مرحله مد نظر توسعه دهندگان نخواهند رسید. چراکه قابلیت ها و ویژگی های بی شماری باقی مانده که می تواند به آنها اضافه شود.

گفتنی است کیا طی برگزاری این نمایشگاه ار برنامه 15 ساله اش برای توسعه 5 ماشین تمام خودران سخن گفت.

کیا در نظر دارد تا سال 2025 به مرحله چهارم از 5 استاندارد قابلیت ها و امکانات اتومبیل های خودران مد نظرش دست یابد و 2030 را سال موعود برای رسیدن به نهایت بهره وری و استفاده از خودروهای هوشمند در هر شرایطی می داند.

گفتنی است طبق پیش بینی ها، سال 2018 تاریخ احتمالی پیاده سازی میدانی نخستین بسترهای مبتنی بر تکنولوژی 5G خواهد بود و یقیناً طی ماه ها و سال های آینده بیشتر در مورد این فناوری مخابراتی خواهیم شنید.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید