ریشه نام کیا موتورز

ریشه نام :

در سال 1944 بود که شرکت کیا موتورز فعالیت هایش را شروع نمود در ابتدا این کمپانی فقط به عنوان یک کارگاه تولیدی قطعه های دوچرخه فعالیت می کرد محل احداث این کارگاه در کشور کره جنوبی و شهر سیول بود

این کمپانی در 6 دهه پیش موفق گشت بع عنوان نیروی محرکه وسیله نقلیه موتوری کره ای پدیدار گردد

و همچنین این کمپانی دو ادعا داشت یکی تولید نخستین اتوموبیل کشور و دیگری صادرات نخستین اتوموبیل از کره

نام «کیا» برخاسته ﺍز نامی چینی-کرهﺍی ﺍست که شامل کلمه «کی» (برﺁمدن) و «ﺁ» (به معنای ﺁسیا) ﺍست. بهﺍختصار نام ﺍین شرکت معنای «برﺁمده ﺍز ﺁسیا» رﺍ ﺍلقا می‌کند

گسترش در جهان :

کیا موتورز دارای سه سایت تولیدی در کره جنوبی و یک کارخانه در کشور اسلواکی، دو کارخانه در چین و یک شاخه آمریکایی به نام «کیا موتورز آمریکا» می‌باشد، که در ۲۰ اکتبر ۲۰۰۶ به عنوان اولین کارخانه مونتاژ محصولات کیا در وست پوینت ایالت جورجیا با هزینه‌ای بالغ بر یک میلیارد دلار افتتاح گردید.

از سال ۲۰۰۵، کیا تمرکز ویژه‌ای بر بازار اروپا داشته و فروش محصولاتش از مرز یک میلیون دستگاه گذشته‌است و کیا موتورز هم اکنون رو به توسعه ترین خودروساز در آن قاره می‌باشد و این تنها یکی از موفقیت‌های این شرکت با سابقه در بازار اروپا است.

حمایت‌های مالی :

شرکت کیا موتورز فعالیت گسترده‌ای در بخش سرمایه‌گذاری و اسپانسری ورزشی دارد. این شرکت حامی مالی اشخاص، مسابقات ورزشی یا باشگاه‌های زیر می‌باشد.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید