ساخت خط تولید کیاموتورز در مکزیک

ساخت خط تولید کیا موتورز در کشور مکزیک :

ساعت 24 :

شرکت کیا موتورز با هدف اینکه بازار های خود را در آمریکای شمالی و جنوبی گسترش دهد یک کارخانه جدید در کشور مکزیک بنا نهاده است

طبق آمار داده شده از سایت  “سئول تهران” و به نقل از روزنامه هرالد کره :

این کارخانه احداث گردیده 3.000.000.000 دلار  ارزش دارد و 4 امین کارخانه کیاموتورز به حساب می آید البته بیرون از کره جنوبی و از ظرفیت تولید 400 هزار خودرو در سال برخوردار است. کیا موتورز در چین، اسلوونی و ایالات متحده آمریکا نیز خطوط تولید خود را احداث کرده است.

با بهره برداری از کارخانه جدید در مکزیک، مجموع ظرفیت تولید کیا موتورز به 3.56 میلیون خودرو در سال افزایش یافته است. خط تولید جدید این خودروساز در مکزیک، ظرفیت تولید فرامرزی کیا موتورز را به 1.96 میلیون خودرو در سال افزایش داده است. ظرفیت تولید داخلی کمپانی کیاموتورز، سالانه 1.6 میلیون خودرو است.

کارخانه جدید، برای این خودروساز کره ای و کشور مکزیک یک فرمول برد-برد به شمار می رود. این خط تولید به کیا موتورز فرصت می دهد تا در بازار مکزیک پیشروی کند. مکزیک دومین کشور بزرگ در آمریکای لاتین است و انتظار می رود تا سال 2020، تقاضای خودرو در این کشور به 1.75 میلیون خودرو برسد.

به علت تعرفه واردات 20 درصدی، کیا موتورز تا کنون نتوانسته به اهداف توسعه ای خود در بازار مکزیک دست یابد اما دولت مکزیک به این خودرو ساز اجازه داده تا 10 درصد از خروجی کارخانه جدید خود را به شکل معاف از مالیات در بازار داخلی مکزیک بفروشد و بتواند با دیگر کمپانی های خارجی رقابت کند.

به گزارش  سایت “سئول تهران”در مقابل، راه اندازی خط تولید جدید کیا موتورز، 15 هزار شغل جدید در مکزیک ایجاد می کند.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید