معرفی کیا کوریس 2016 | KIA QUORIS 2016

یکی دیگر از محصولات کمپانی بزرگ خودروسازی «کیاموتورز» اتومبیل «کیا کوریس» است .

در این قسمت از مقاله قصد داریم به امکانات و آپشن های خودروی «کیا کوریس» مدل 2016 بنابر گفته سایت اروند پلاک بپردازیم :

  1. برخوردار بودن خودروی «کیا کوریس» 2016 از سیستم ناوبری
  2. مجهز بودن این خودرو به سانروف پانورامیک
  3. برخورداری «کیا کوریس» 2016 از صندلی های چرمی
  4. بهره مندی این خودرو از Smart Power Trunk جدید (لازم به ذکر است که این سیستم مذکور بدین صورت است که زمانی که سویچ خودرو را در نزدیکی صندوق عقب لمس می کند در عرض سه ثانیه درب صندوق عقب باز می گردد .
  5. برخورداری از دوربین جلو
  6. مجهز بودن خودرو به کروز کنترل هوشمند (که این کروز کنترل در مدل پیشرفته  بوده و به منظور حفظ نمودن فاصله خودروبا اتومبیل جلویی و همچنین به منظور تنظیم نمودن سرعت مناسب خودرو تعبیه گشته)
  7. Smart Shift and Drive و ترمز اضطراری خودکار

وقتی به داخل کابین «کیا کوریس» ۲۰۱۶ وارد می شویم متوجه مانیتور بزرگ ۹٫۲ اینچی می شویم که از سیستم صوتی پریمیوم پشتیبانی خواهد کرد.

در بحث تغییرات ظاهری این خودرو باید گفت که  کیا کوریس۲۰۱۶ زیاد به تغییر ظاهری روی نیاورده گرچه مقداری تغیر داشته است اما ناچیز ولی موارد جدیدی که در طراحی این خودرو بیشتر به چشم می خورد را میتوان  رینگ های ۱۸ اینچی جدید و رینگ های کرومی ۱۹ اینچی برای مدل V8 و همچنین جلو پنجره و طراحی قسمت پشت به روز شده است که شامل خط کرومی جدید، لوله اگزوز، طراحی چراغ عقب و سپر عقب می شود.

وجود رینگ ۱۹ اینچی جدید  آلیاژی کروم در کیا کوریس که از طراحی جدید و همچنین اثر بر قدردت دینامیک خودرو می شود

چراغ‌های جلو تطبیقی در  کیا کوریس   بر اساس پارامترهایی همچون سرعت خودرو ،روشنایی راه ،زاویه فرمان نیز تنظیم می‌شود تا به طور قابل توجهی افزایش دید راننده در جاده را افزایش دهند.علاوه بر این چراغ‌های جلو تطبیقی ضمن هماهنگی کامل با دوربین‌های ویدیویی ،با چراغ‌های عقب وسایل نقلیه جلو هماهنگ شده و محدوده نوری ایجاد شده را بهینه سازی می‌کنند و به طور همزمان نیز از محدود کردن دید سایر رانندگان نیز جلوگیری می‌کنند.در ضمن ضمن ارسال اطلاعات ناوبری ماهواره یا به سیستم هوشمند خودرو ،سیستم روشنایی خودرو بر اساس نوع جاده تنظیم شده و حتی ضمن پیش بینی پیچ‌های جاده و به سمت راست و یا چپ چرخیدن نور خودرو به صورت اتوماتیک تنظیم می‌شود.

سقف پاناروما در کیا کوریس در این سقف کاملآ شیشه ای و با دو سانروف و با قطر شیشه ی ۵ سانتی متری می باشد و یک سانروف برای سر نشینان عقب و یکی دیگر برای سرنشینان جلو مهیا می شود. پلی کربنات در این شیشه تضمین می کند که ۶۰% انرژی خورشید به داخل خودرو هدایت می شود و ۱۰۰% مانع ورود اشعه UV می شود. این سقف ها کاملا از جنس شیشه سخت (معمولا رنگی) ساخته شده .بطوریکه از ابتدای شیشه عقب ماشین تا انتهای شیشه جلو کاملا از جنس شیشه هستش و نمایی بسیار زیبا به ماشین می بخشد.

وجود شیشه های آبگریز کیا کوریس که با کمک فن آوری نانو سبب فرار کردن قطرات آب و باران از روی شیشه شده که موجب افزایش دید راننده میشود.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید