چند واقعیت از شرکت کیا موتورز

به دلیل اینکه در ایران اتومبیل هایی مانند ریو و یا پراید وجود دارند همه ما با برند کیا آشنا شده ایم . هرچند که در این چند سال گذشته کیا موتورز خودروهای زیاد و متنوعی را تولید و روانه ایران کرده است که هر یک از آن خودروها توانمندی این شرکت را به نمایش می گذارد

این مقاله میخواهد چند حقیقت را در باره خود کمپانی کیا موتورز به نمایش گذارد نه درباره محصولاتش. شاید برای شما جالب باشد

۱- مقر اصلی این شرکت در سئول، پایتخت کره جنوبی واقع شده و پس از کمپانی هیوندای، بزرگترین تولید کننده خودرو در این کشور است.

۲- در سال ۲۰۱۲ میلادی، کیا موفق شد با یک جهش چشمگیر، حدودا ۱.۶ میلیون دستگاه خودرو تولید و به فروش برساند.

۳- عنوان “کیا” از شاخصه‌های زیان کره‌ای Sino مشتق شده و به معنی “صعود بر فراز آسیا” است.

۴- آقای پیتر شرایر، مدیر ارشد بخش طراحی کیا موتورز است که تمامی طراحی‌های خیره کننده اخیر توسط وی انجام شده است. وی پیش از این بعنوان طراح در شرکت آئودی و مجموعه فولکس واگن مشغول به کار بود.

۵- در سال ۲۰۱۳ میلادی، آقای هنک لی به سمت مدیر عاملی کیا منصوب شد و شرکت هیوندای ۳۳.۹۹ درصد سهام این کمپانی را خرید.

۶- کیا اولویت‌گذاری بازار فروش خود را برای بازار خودروی اروپا درنظر گرفته و همه ساله تمرکز خود را در این حوزه افزایش داده است.

۷- جلو پنجره مشبک که به “دماغه ببری شکل” معروف شده، از سال ۲۰۰۷ میلادی توسط تیم طراحی جدید تولید شد و باعث ایجاد یک زبان و امضای طراحی واحد بین محصولات کیا گردید.

۸- شرکت کیا با هدف تولید دوچرخه در سال ۱۹۴۴ میلادی تاسیس شد و سپس درسال ۱۹۷۶ میلادی، به صورت تخصصی وارد موضوع تولید وسائل نقلیه با درجه نظامی برای ارتش کره شد. این شرکت درحال حاضر ۶ محصول نظامی را در خط تولید دارد.

۹- کمپانی کیا موتورز، قدیمی‌ترین خودروساز کره جنوبی محسوب می‌شود.

۱۰- شعار رسمی این شرکت “قدرتی برای خلق شگفتی” است.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید