کیا موتورز و خودروهای خودران

کمپانی «کیاموتورز» که یک شرکت کره ای است تصمیم دارد تا سال 2030 با به کار گیری از فناوری های خود اتومبیل های خودران را به مردم عرضه نماید .

بنا بر گزارش ارائه شده توسط مشرق :

کمپانی «کیاموتورز» یک شرکت زیر مجموعه یا همان تابع از شرکت «هیوندای» است .

شرکت «کیا موتورز» در لاس وگاس در نمایشگاه محصولات الکترونیکی مصرفی (CES) اعلام نموده بود که برنامه ای جهت ارائه نمودن اتومبیل تمام اتوماتیک را در نظر دارد .

این شرکت گفته بود که تصمیم دارد تا سال 2020 اتومبیل های اتوماتیک را روانه بازارها نماید .

نایب رییس «کیا» در لاس وگاس اظهار کرد: این خودروساز تا سال 2030 با استفاده از فناوری خودران، خودروهای تمام اتوماتیک به بازار عرضه خواهد کرد و تا سال 2020 خودروهایی با قابلیت‌های اتوماتیک عرضه خواهد کرد و در همین راستا در سه سال آینده حداکثر دو میلیارد دلار برای طراحی فناوری‌های ضروری هزینه می‌کند.

کیا جدیدترین خودروسازی است که سرمایه‌گذاری در خودروهای خودران را اعلام می‌کند. به عقیده تحلیلگران، طراحی خودروهای خودران یک پروسه تدریجی است که با عرضه امکانات اتوماتیکی مانند کمک به پارک خودرو و اجتناب از تصادف آغاز شده است.

رانندگی اتوماتیک یکی از موضوعات مهم نمایشگاه امسال CES بوده است و خودروسازان متعددی به رونمایی برنامه‌هایشان به همراه فناوری‌های خودرو پرداختند. همچنین اعلام شراکت میان خودروسازان و شرکت‌های فناوری در عرصه طراحی فناوری خودران، یکی از رویدادهای کلیدی این نمایشگاه بود.

فورد نیز اعلام کرده است، با هدف سرعت بخشیدن به روند طراحی خودروهای تمام اتوماتیک، قصد دارد شمار خودروهای خودران آزمایشی خود در آمریکا را به 30 دستگاه افزایش دهد و پیش‌بینی کرد خودروهای خودران تا سال 2020 در بازار آمریکا موجود خواهند بود.

شرکت انویدیا هم در نمایشگاه CES با رونمایی رایانه کوچک طراحی شده برای خودروهای خودران، اعلام کرد گروه خودروسازی ولوو نخستین مشتری دستگاه جدید خواهد بود.

ولوو قصد دارد این دستگاه را در 100 خودرویی که در سال 2017 در راستای استفاده آزمایشی از فناوری خودران در گوتنبرگ سوئد مورد استفاده قرار می‌گیرند، نصب کند.

بر اساس گزارش خبرگزاری فرانسه، با این‌همه، کارشناسان صنعت خودرو به وجود موانع فنی و حقوقی اشاره کرده‌اند که برای راه پیدا کردن خودروهای خودران به بازار باید رفع شوند.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید